• Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα

Απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Go down Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]  

Δημοσίευση: 1 Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 21:28

[GMS]Ambro

Golden Member

Παιδια 8ελω μια βοη8εια υπαρχει κανενας τροπος να κανω το pc μ ποιο γρηγορο 100%.

mery christmas

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://www.thegreeksenergy.com/forum

Δημοσίευση: 2 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 21:31

Συνδεδεμένος

Ποιά είναι τα χαρακτηριστικά του υπολογιστή σου CPU, RAM, Hard disk? Με ένα σωστό λειτουργικό , και ένα ελαφρύ antivirus-firewall όπως το micro internet security η το nod32 που ειναι τα πιο ελαφρυά και μετά από μία καθαρή εγκατάσταση του λειτουργικού νομίζω θα εισαι καλύτερα ο υπολογιστής σου.

Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών

Δημοσίευση: 3 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 21:37

Θάλεια

Administrator

να μη γεμιζεις το σκληρο δισκο σου πολυ.

ο σεβασμος δεν γεννιεται μονος του αλλα κερδίζεται!! [You must be registered and logged in to see this image.]

Αίτηση για newsposters [You must be registered and logged in to see this link.]

Δημοσίευση: 4 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 21:45

Θάλεια

Administrator

δες και εδω ενα προγραμματακι [You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this link.]

ο σεβασμος δεν γεννιεται μονος του αλλα κερδίζεται!! [You must be registered and logged in to see this image.]

Αίτηση για newsposters [You must be registered and logged in to see this link.]

Δημοσίευση: 5 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 21:51

Συνδεδεμένος

δεν θελει προγραμμα ας τον να μας πει ποση ραμ εχει και ποσο CPU και μετα να του δωσουμε προγραμμα .

Δημοσίευση: 6 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 21:56

Paulos

WebMaster

Αν θελεις πραγματικα να εχεις γρηγορο pc παιζει ρολο ο επεξεργαστης~!Τωρα απο εκει και περα υπαρχουν καποια προγραμματα για να καθαριζεις το pc και να το συντηρεις!Ενα απο αυτα που ειναι αρκετα καλα θα τα βρεις εδω

Δημοσίευση: 7 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 22:02

έχεις και την δυνατότητα να ρυθμίσεις την συχνότητα του επεξεργαστή από το bios δηλαδή να τον δυναμώσεις αυτό δεν είναι σε όλα τα pc άλλα υπάρχει υπάρχει δυνατότητα :D

Δημοσίευση: 8 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 22:06

Paulos

WebMaster

alekoshacker έγραψε:έχεις και την δυνατότητα να ρυθμίσεις την συχνότητα του επεξεργαστή από το bios δηλαδή να τον δυναμώσεις αυτό δεν είναι σε όλα τα pc άλλα υπάρχει υπάρχει δυνατότητα :D

Πρεπει να γνωριζει καλα τις συχνότητες ρεύματος για να κανει overclocking! :D.Τολμηρω αυτο που λες... :D

Δημοσίευση: 9 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 22:10

Συνδεδεμένος

φιλε μου αν θελεις την συμβουλη μου βγαλε τα svista και θα εισαι OK πηστευω οτι τα windows σου σου κανουν αργο το pc ... :)

Δημοσίευση: 10 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 22:13

δεν το ήξερα αυτό sory :D και εγώ τώρα το θυμήθηκα αυτό που μας το είχε πει πριν από μια εβδομάδα ο καθηγητής αλά σε περίπτωση που το κάνει λάθος θυμάμαι μας είπε μπαίνεις στο bios και χαμηλώνει την συχνότητα :D

Δημοσίευση: 11 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 22:18

Paulos

WebMaster

alekoshacker έγραψε:δεν το ήξερα αυτό sory :D και εγώ τώρα το θυμήθηκα αυτό που μας το είχε πει πριν από μια εβδομάδα ο καθηγητής αλά σε περίπτωση που το κάνει λάθος θυμάμαι μας είπε μπαίνεις στο bios και χαμηλώνει την συχνότητα :D

Η καιγεται ο επεξεργαστης η οτιδηποτε κανεις (ram,καρτα γραφικων κ.τ.λ) :D

Δημοσίευση: 12 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 22:19

Paulos

WebMaster

constantinos έγραψε:φιλε μου αν θελεις την συμβουλη μου βγαλε τα svista και θα εισαι OK πηστευω οτι τα windows σου σου κανουν αργο το pc ... :)

Αν εχεις επεξεργαστη καλο δεν εχεις αναγκη αλλιος σιγουρα xp και 7 ειναι πιο ελαφρια....

Δημοσίευση: 13 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 4th 2011, 22:25

αυτό με το κάψιμο που το θυμάμαι δεν είναι σίγουρο ότι θα καεί το να καεί είναι λίγο απίθανο απλός ανοίγει το pc και δεν φορτώνει κολάι και πρέπει να πας στο bios για κατέβασμα :D
    Άλλα και πάλι μην το δοκιμάσει :D

Δημοσίευση: 14 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 5th 2011, 00:24

Paulos

WebMaster

Αν ανοιξεις το pc και οι συχνοτητες ρευματος ειναι μεγαλες θα γινει κατι σαν αυτο που ερχεται το ρευμα αποτομα μετα απο μια διακοπη και...

Δημοσίευση: 15 Απ: Πως μπορω να κανω το pc ποιο γρηγορο?, στό December 5th 2011, 15:41

[GMS]Ambro

Golden Member

constantinos έγραψε:φιλε μου αν θελεις την συμβουλη μου βγαλε τα svista και θα εισαι OK πηστευω οτι τα windows σου σου κανουν αργο το pc ... :)

ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΑ VISTA

---------------------------------------------------------
    Στο pc εχω:Σκληρο 300gb
    Ram 2047mb
    Windows vista 32bit
    Καρτα γραφικων Geforce 9500 gt
    Επε3εργαστη Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7400 2.80GHz

Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Next

Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα

Μοιραστείτε αυτό το θέμα

Url
    BBcode
    HTML

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή.Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Copyright © 2010 - 2014,TheGreeksEnergy.com.All Rights Reserved. | Τρέχουσα ημερομηνία /Η ώρα είναι Απρίλιος 18th 2014, 23:43.